کتاب اصول عکاسی دیجیتال

نام کتاب : اصول عکاسی دیجیتال

اصول عکاسی با دوربین دیجیتال

اصول کار دوربین های دیجیتال
امروزه تولیدکنندگان دوربین های دیجیتال سر و صدای زیادی به راه انداخته اند. گسترش روزافزون نیاز به وسایل تهیه و انتشار اطلاعات تجاری سریع، گسترش وحشتناک وب و اشتهای سیری ناپذیر آن به اطلاعات تصویری و تولید و در دسترس قرار گرفتن پرینترهای دارای کیفیت بالا، دوربین های دیجیتال را به یک وسیله اغوا کننده بدل کرده است.
این عوامل به اضافه افزایش روزافزون کیفیت تصاویر و در عین حال کاهش قیمت، می رود که دوربین های دیجیتال را به یک وسیله خانگی و تجاری ضروری در کنار کامپیوترهای شخصی تبدیل نماید.
از لحاظ اصولی، دوربین های دیجیتال بسیار شبیه به دوربین های عکاسی دارای فیلم می باشند. این دوربینها همانند دوربین های معمولی دارای یک منظره یاب، لنز برای کانونی کردن تصویر بر روی یک وسیله حساس به نور، وسیله ای برای نگهداری و انتقال چند تصویر گرفته شده در دوربین و یک جعبه در برگیرنده تمام این تجهیزات می باشد. در یک دوربین معمولی فیلم حساس به نور تصویر را ذخیره می سازد و بعد از عملیات شیمیایی برای نگهداری تصویر از آن استفاده می شود. در حالی که در دوربین دیجیتال این کار با استفاده از ترکیبی از تکنولوژی پیشرفته سنسور(حساسه) تصویر و ذخیره در حافظه انجام میگیرد و اجازه میدهد که تصاویر در شکل دیجیتال گرفته شوند و به سرعت بدون نیاز به عملیات خاصی (نظیر عملیات شیمیایی بروی فیلم) در دسترس باشند.
گرچه اصول کلی این دوربین ها نظیر دوربین های فیلمی هستند، نحوه کار داخل این دوربین ها کاملا متفاوت می باشد … (برای خواندن ادامه، فایل را دانلود کنید)

فرمت کتاب : PDF

تعداد صفحات : ۲۷۰ صفحه

حجم فایل : ۱۱۸۵۰ کیلوبایت

لینک دانلود کتاب

پسورد فایل : www.pars-pdf.com


تبلیغات دانلود کتاب و PDF

تبلیغات

دانلود کتاب های فارسی به رایگان

یک پاسخ to “کتاب اصول عکاسی دیجیتال”

  1. ۱۳۹۱/۰۱/۰۳ در ۱۲:۵۱ #

    با سلام و خسته نباشید. ممنون از سایت مفیدتان
    کتاب مربوط به نقد عکس هم بزارید ممنون میشوم

ارسال دیدگاه