دانلود کتاب ۱۰۱ راه که جوانان می‌توانند جهان را دگرگون کنند

جوانان

کتاب ۱۰۱ راه که جوانان می‌توانند جهان را دگرگون کنند

بخشی از محتوای کتاب:

در پیمایشی بر روی ۱۲۳۸ نوجوان کلاس‌های ۷ تا ۱۲، آنان مسایل زیر را بعنوان ۱۰ نگرانی اصلی‌شان معرفی کردند:

رانندگی در حال مستی، افسردگی و خودکشی، سلاح در مدرسه، بهبود آموزش و  مدرسه‌ها، تبعییض، خشونت در مدرسه، مواد مخدر، عزت نفس، ایدز، و بدرفتاری در خانه.

۶۷ درصد شماها با خودتان قرار گذاشته‌اید که سال آینده را با مسئله‌ای که برایتان مهم است درگیر شوید، ۸۰ درصدتان بر این باورید که جوانان می‌توانند تغییرات مثبتی در جماعات‌تان بیافرینند، ۷۰ درصدتان معتقدید که می‌توانید شخصا ً تغییر مثبتی را در جماعت خود ایجاد کنید، و بیش از ۶۰ درصدتان باور دارید که آدم‌های هم‌سنّ‌تان نظریات خوبی در مورد نحوه‌ی کمک به جامعه دارند. و من با این نظرات کاملا ً موافقم.

پیمایش دیگری اعلام می کرد که ۷۳ درصد دانش‌آموزان ۱۳ تا ۱۵ ساله معتقدند که آدم‌های هم-سنّ‌شان می‌توانند بر تصمیمات سیاسی‌ی مقامات منتخب‌شان تاثیر بگذارند. معلمان و پدر-مادرها در نظر آنان رتبه‌ی نخست را در تاثیرگذاری بر روی دانش و علاقه‌شان به سیاست داشتند. رسانه‌ها و پس از آن اینترنت و دوستان جای‌گاه‌های بعدی را در دست داشتند.

من بیشتر دوران بزرگ‌سالی‌ام را با جوانان کار کرده‌ام و خبر دارم که وقتی بخواهید تغییری ایجاد کنید، چقدر در این کار توان‌مند هستید.

اینترنت را برای خبرگیری از انواع کردوکار های جوانان، برای تغییر در جماعات‌شان و در سراسر جهان زیرورو کرده‌ام. این کتاب کوچک برای دادن بعضی از آن ایده‌ها به شما نوشته‌شده‌است. امید من آن است که به سراسر کتاب توجه کنید و یک یا چندتا از آن‌ها را برای خود و دوستان‌تان انتخاب یا اقتباس کنید تا در جماعت خودتان اجرا کنید. و در صورتی‌که هیچ کدام‌شان برای‌تان جالب نبودند، امیدوارم این ایده‌ها، حدّاقل بتوانند کمک‌ کنند تا باعث جوشش خلاقیت خودتان شوند و پروژه‌های خود را کشف کنید.

شما توانمندید و می‌توانید کاری کنید کارستان.

به شما ایمان دارم، و دوستانم هم، در نهاد ِ “با هم می‌توانیم دنیا را عوض کنیم” همین باور را دارند.   

 

نویسنده:سندی والنتاین

مترجم: غلامعلی کشانی

فرمت فایل:  Microsoft Word

تعداد صفحات: ۳۲

حجم فایل:۲۶۴ کیلو بایت

لینک دانلود

انتشار: پارس پی دی اف

منبع: adamekhoshoonat.blogsot.com

 


تبلیغات دانلود کتاب و PDF

تبلیغات

دانلود کتاب های فارسی به رایگان

هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه